Cięcie laserowe blach i stali

W wielu firmach różnych branż często niezbędne jest wykorzystywanie elementów bądź konstrukcji metalowych. Jednak aby zacząć obrabiać je we własnym zakresie, należałoby zakupić niezbędne maszyny, przeszkolić bądź zatrudnić nowych pracowników itp. Dlatego też lepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego typu zadań profesjonalnej firmie.

Dla jakich branż?

Laserowe cięcie blach znajduje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach rynku. Wykonujemy zlecenia m.in. dla branż motoryzacyjnych tworząc elementy karoserii i poszczególne części samochodowe, a także podzespoły do przyczep i maszyn rolniczych.

Z tego typu usług korzystają również przedsiębiorstwa działające w szeroko rozumianym przemyśle transportowym. Dzięki cięciu w stali zaspokajamy pojawiające się zapotrzebowania na elementy statków, pociągów i wagonów.

Poza tym zapewniamy realizację całych części konstrukcyjnych w branży budowlanej. Wycinamy profile oraz elementy potrzebne do montowania systemów wentylacyjnych i grzewczych.

Nasi specjaliści wykonują cięcie blach laserem w nowoczesnej technologii Fiber, inaczej zwanej światłowodową. Pozwala ona na znaczne przyspieszenie pracy, świetną precyzję, wysoką powtarzalność detali, jak również obrabianie materiałów foliowanych. Dodatkowym atutem oferowanych przez nas rozwiązań jest także wąska szczelina cięcia, ograniczające ilość odpadów do minimum.

Dlaczego laser technologii FIBER?

Jest to przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie pozwalające zastąpić dotychczasowe popularne wyrzynanie za pomocą CO2. Laserowe wycinanie blachy oprócz już wymienionych zalet, charakteryzuje się również niskimi kosztami związanymi ze zrealizowaniem zamówienia. Dodatkowo pozwala na obróbkę wielu stali i stopów niezależnych. Światłowodowe wyrzynanie może odbywać się także w drewnie, skórze i wybranych tworzywach sztucznych.

W naszej firmie do tego typu usług wykorzystujemy dwie niezawodne maszyny:

  • TruLaser 5030 o mocy 8 kW – pozwala na wycinanie nawet najbardziej precyzyjnych detali z grubych blach stalowych
  • TruLaser 3030 o mocy 4 kW – wyróżnia się niezwykłą szybkością pracy, jak również ekonomicznością i wysoką produktywnością.

Wycinanie laserowe a cięcie plazmowe

Laser dzięki przesyłanej wiązce za pomocą światłowodu pozwala na finezyjne wycinanie w blachach elementów o niestandardowych i skomplikowanych kształtach. Dla plazmy staje się już niemożliwym wykrawanie kątów wewnętrznych i pętli.

Różnice między tymi metodami doskonale widać również w przypadku wyrzynania otworów. Sposób światłowodowy pozwala na wykrawanie otworów o średnicach dziesięć razy mniejszej niż przypadku plazmy – sięgają one nawet 0,1 mm.

Dodatkowo wysoka temperatura wytwarzana podczas działania plazmy może negatywnie wpływać na powierzchnię, na której wykonywane jest cięcie. Wycinanie blach laserem eliminuje takie oddziaływanie na obrabianym materiale.

Przykładowe realizacje